Can sıkan insanlar birliği

Yazan: Pazartesi, Kasım 3, 2014 0 , , , , Permalink 0

Kendimi tehlikeye atıp, ülkemizde uzun yıllardır faaliyet gösteren ve yıllardır gücüne güç, hayatlarımıza da sıkıntı katan bir örgütten bahsedeceğim.

İyi gözlemcilerin başlıktan da çıkartabileceği gibi örgütün adı Can Sıkan İnsanlar Birliği.

Kendileri yıllardır sizin benim gibi normal insanların normal hayatlarını çekilmez kılmak için durmak bilmeden çalışıyorlar. Her meslek, yaş ve cinsiyetten çok sayıda üyeleri var, tatil yapmıyorlar ve günün her saati her yerde olabilirler. Onları en tehlikeli kılan şey ise, yasa dışı bir şey yapmıyor olmaları. Eylemleri, yasa dışı olan birçok hareketten daha rahatsız edici de olsa, kanunlardaki boşluklar sayesinde her yaptıkları yanlarına kalıyor ve ellerini kollarını sallayarak aramızda dolaşmaya devam ediyorlar. Ama artık bir şeylerin değişmesi lazım. Umarım örgütün en önemli elemanlarını deşifre edeceğim bu yazı, bu yolda ilk adım olur.

İşte örgütün elebaşları:

Güneş gözlüğü hayat kurtarır

Kahverengi bir Wayfarer takıp sokağa çıktığında kendini bir rock yıldızı gibi hissetmediğini söyleyen adam, ya yalan söylüyordur, ya da kahverengi bir Wayfarer takıp sokağa çıktığında kendini bir rock yıldızı gibi hissetmiyordur.

Tamam, onu bir kenara bırakalım. Ne de olsa herkes hayatın güzelliklerini takdir edemeyebilir. Ama bir düşünün. Doğru güneş gözlüğünü takıp aynaya baktığınızda, kuaför saçınızı hiç beklenmedik şekilde tam istediğiniz şekil ve uzunlukta kestiğinde hissettiğinize benzer bir duygu yaşamıyor musunuz? Ya da gözlüğünüzü yavaşça takarken beş bin parçalık zor bir yapbozun son parçasını yerleştirirken yaşayacağınıza benzer bir keyif almıyor musunuz?

Evet. Güneş gözlüğü hayatımızın önemli parçalarından biri. Bize hissettirdikleri hakkında -yukarıda yaptığım gibi- uzun uzun konuşabiliriz. Ama şimdilik gözden kaçırıyor olabileceğimiz ama kesinlikle bilmemiz gereken bazı faydalarından bahsedeceğim: