Tanıştığımıza memnun olmadım, görüşmeyelim

Yazan: Perşembe, Kasım 20, 2014 2 , , , , Permalink 2

Birini yıllardır, diğerini ise saniyelerdir tanıdığımız insanlara söylediğimiz, genelde bir gülümseme ile birlikte gelen ve her ne kadar samimi görünseler de aslında son derece samimiyetsiz olan iki sözden bahsetmek istiyorum:

Görüşelim.” ve “Tanıştığımıza memnun oldum.

İstikrarlı unutkanlar için hayatta kalma rehberi

Yazan: Pazar, Kasım 9, 2014 0 , , , Permalink 0

Unutkanlık, insanoğlu olarak tarih sahnesine ilk adımlarımızı attığımız zamanlardan beri yaşadığımız bir sıkıntı. İki milyon yıllık evrim sürecinin bile bu sorunu ortadan kaldıramadığını düşünürsek, yaşadığımız müddetçe unutkanlıkla baş etmek zorunda olacağımızı söyleyebiliriz. Bu durum herkes için çok büyük bir problem olmasa da, bazıları için unutkanlık arada bir yaşanan “Tüh!” anları ile sınırlı kalmayıp, başlı başına bir yaşam biçimine dönüşebiliyor.

Kendimi de rahatlıkla bu “bazıları” dediğim, sürekli doğum günlerini, randevuları, yapılacak işleri unutan grubun arasında görüyorum ve tecrübeli bir üyeleri olarak kendilerine hayatlarını kolaylaştıracak bazı tavsiyeler vermek istiyorum.

Merak etmeyin. Bulmaca çözmenizi, zihin egzersizleri yapmanızı, matematik problemleriyle uğraşmanızı ya da daha çok kitap okumanızı söylemeyeceğim. Kimsenin böyle saçmalıklarla kaybedecek vakti yok. Onun yerine, size gerçekten yardımcı olabilecek şeylerden bahsedeceğim:

Yalan söylemek, laf çarpıtmak, üste çıkmak ve çamura yatmak gibi.