50 kelimelik hikayeler #7

Yaşlı adam, boğazını temizledi ve bastonuyla ilerideki ormanı gösterdi: “Oraya giden kimse geri dönemedi.” Genç kız etkilenmemişti. “Henüz” dedi, gözlerini ormandan ayırmadan. Bu cevabı beklemeyen ihtiyar endişelenmeye başlıyordu: “Yıllardır oraya gidip de dönen olmadı kızım.” Kız gülümsedi: “O zaman belki orası buradan daha iyi bir yerdir.” Ormana doğru yürümeye başladı.

resim: April Killingsworth

50 kelimelik hikayeler #6

Yazan: Salı, Ağustos 5, 2014 0 , , , , Permalink 0

mirsa_ideal

Yatakta uzanmış, birbirlerine bakıyorlardı. Kadın birden suratını astı, omuzlarını silkti ve sırtını döndü: “Sen evlendikten sonra çok değiştin. Eskiden benimle daha çok sohbet ederdin, bana güzel sözler söylerdin, beni sürekli şımartırdın. ..Bana daha fazla zaman ayırırdın.” Adam başını eğdi. “Haklısın hayatım, biliyorum. Özür dilerim. Ama karıma da vakit ayırmam lazım.”

resim: wildavis.org

50 kelimelik hikayeler #5

Yazan: Pazar, Haziran 29, 2014 0 , , , , Permalink 0

mirsa_ideal

Dedektif, odaya adımını attığında, yirmi iki yıllık meslek hayatında eşine rastlamadığı türden bir manzarayla karşılaştı. Duyduğu dehşeti bu zamana kadar üretilmiş kelimelerle ifade etmeye çalışmak zaman kaybından başka bir şey olmazdı. Suratında acı bir ifade belirdi. Usulca eldivenlerini taktı. Annesinin varmasına tam beş saat kalmıştı ve şimdi vakit temizlik vaktiydi.

resim: wildavis.org