50 kelimelik hikayeler #7

Yaşlı adam, boğazını temizledi ve bastonuyla ilerideki ormanı gösterdi: “Oraya giden kimse geri dönemedi.” Genç kız etkilenmemişti. “Henüz” dedi, gözlerini ormandan ayırmadan. Bu cevabı beklemeyen ihtiyar endişelenmeye başlıyordu: “Yıllardır oraya gidip de dönen olmadı kızım.” Kız gülümsedi: “O zaman belki orası buradan daha iyi bir yerdir.” Ormana doğru yürümeye başladı.

resim: April Killingsworth

Platonik bir sapığın günlüğünden

Yazan: Pazar, Temmuz 13, 2014 0 , , , Permalink 0

Onu seviyorum.

Gerçek aşkın ne demek olduğunu şimdi anlıyorum. Ona aşığım.

Geçen akşam annemle birlikte ona misafirliğe gittik.

İzin isteyip tuvalete gittiğimde kirli sepetindeki iç çamaşırlarını bile koklamadım. Çünkü ben onu kişiliği için seviyorum.

Gerçek aşk bu olmalı.

O da beni seviyor, bundan eminim. Ne zaman ona baksam, o da gözlerini bana çeviriyor.

En azından bir süre sonra.

resim: thebridalfile.co.uk

50 kelimelik hikayeler #4

Yazan: Çarşamba, Haziran 25, 2014 0 , , , , Permalink 0

mirsa_ideal

Birden önlerine soluk soluğa kalmış, kan ter içinde bir adam çıktı. Endişeli görünüyordu: “Buralardan oldukça yaşlı, kırmızı çantalı, sendeleyen bir teyze geçti mi?” Geçmişti. Bir insana yardım ediyor olmanın getirdiği eşsiz mutlulukla gülümseyip, karşıdaki ıssız sokağı gösterdiler. Adam gülümsedi. Teşekkür etti, ve cebinden kocaman bir ekmek bıçağı çıkartıp sokağa yöneldi.

resim:wildavis.org

50 kelimelik hikayeler #3

Yazan: Çarşamba, Haziran 25, 2014 0 , , , , Permalink 0

mirsa_ideal

Tepesi fena atmıştı. Soluğu sokakta gördüğü ilk barda aldı. Eski sevgilisine olan nefretini yanına yaklaşmaya çalışan ne idüğü belirsiz erkeklere, o gece yediklerinin bir kısmını da yere kustu. Çıktığında açık kalan gözü, küçük, esmer bir kıza takıldı. Bir sokak çocuğu. Elinde bir bez bebek vardı. Gülümsüyordu. Kız mutluydu. Kız mutluydu.

resim:wildavis.org