Eşcinsel Evliliği Yapmanız İçin Birkaç Neden

Yazan: Çarşamba, Şubat 24, 2016 0 , , Permalink 9

Eşcinsel evliliği, az kişiyi ilgilendiren ama çok kişinin ilgilendiği bir konu. Böyle olduğu için de sık sık tartışılıyor ve tartışılırken çok sayıda farklı kafa ve ağızdan çok sayıda farklı ses ve gürültü çıkıyor. Kimisi eşcinsel evliliği gibi bir kepazeliğin Türk aile yapısını bozacağını söylüyor. Haklı oldukları söylenebilir. Zira kocasından düzenli aralıklarla dayak yiyen kadın geleneğinin bozulmasının Türk aile yapısına ciddi bir darbe vuracağı kesin. Kimileri -bu grubun çoğunluğu “İnsanlar maymundan geliyorsa şimdiki maymunlar neden insan olmuyor?” sorusunu soranlar olmalı- o zaman çok eşlilik ve akraba evlilikleri de serbest olsun gibi derin argümanlar ortaya atıyorlar. Tabii bir de çoluğumuzun çocuğumuzun ahlakı bozulursa endişesi içinde olanlar var. En çok da onlara hak veriyorum. Sırf evlenmek başka şartlar altında büyük ahlaksızlık olan cinsel ilişkiyi kabul edilebilir kılıyor diye iki adamın birbiriyle evlenmesi kabul edilebilir mi?

Bunlar ve bunlara benzeyen nedenlerden ötürü, ileride bir gün homoseksüellerin birbirleri ile evlenebilecekleri düşüncesi, bazı insanların korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Tabii bu insanların bağnaz ya da homofobik olduklarını düşündüğümü sanmayın. Olmadıklarını biliyorum. Çoğunun eşcinsel tanıdıkları var. Hatta kiminin eşcinsel arkadaşları bile var. Yine de, bu gibi insanları rahatlatacağını düşündüğüm bir liste hazırladım. Eşcinsel evliliğin iyi yanlarını, hatta onu normal evlilikten daha iyi kılan yanlarını göstererek içlerini rahatlatmayı düşünüyorum. Onlar da ilerde çocuklarının bilgisayarlarını karıştırırken beklemedikleri bir arama geçmişi ya da resim ile karşılaşırlarsa, o kadar da kötü bir durumda olmadıklarını bilecekler.

Eşcinsel evliliği, normal evlilikten daha iyidir. İşte nedenleri:

Nişanda, sözde, düğünde ya da nikahta neyi kız tarafı, neyi erkek tarafı yapıyordu gibi saçma konular üzerinde vakit harcanmayacak. Dolayısıyla rüyada merdiven görmek ne anlama geliyor ya da dişleri fırçalamak orucu bozuyor muydu gibi sorulara daha fazla vakit ayrılabilecek.

 

Kimse, sırf sevgilisi hamile kaldı diye onunla evlenmek zorunda olmayacak.

 

 

 

Mantık evliliklerine pek rastlanmayacak: İki büyük holding sahibinden herhangi birinin bir yemek esnasında “Sizin oğlanla bizimkini bir tanıştırsak mı? Evlenmeleri itibarımız açısından iyi olur.” diyeceğini düşünmüyorum. Zira oğulları gay olsa bile, babaların, biricik evlatlarının tedavisi henüz bulunamamış olan bu hastalığa yakalanmış olmalarını kabullenip bu konuda rahat rahat konuşabileceğini sanmıyorum.

 

Çiftler istedikleri zaman birbirlerinin giysilerini giyebilecekler.

 

 

 

“Oha! 700 TL mi? Altı üstü bir çift ayakkabı lan!” gibi ünlem cümleleri, yerlerini “Oha! 700 TL mi? Hem de Gucci? Harika!” gibilerine bırakacak.

 

 

Evli ünlüler karşı cinsten bir arkadaşlarıyla yemek yerken yakalandıklarında “Sadece arkadaşız!” diye ağlamalarına gerek kalmayacak.

 

 

Evden çıkmadan önce hazırlanma süreleri eşit olacak. Kimse kimseyi saatlerce beklemeyecek ve dolayısıyla kimse millete sanki marifetmiş gibi eşlerinden hızlı hazırlandıklarını ballandıra ballandıra anlatmayacak.

 

Kişiler bir diğer anlamı senle evlenmeden önceki günlerime olan özlemimi kısa süreliğine de olsa gidermem gerek olan “kızlar gecesi” , “erkekler gecesi” bahanesiyle kendilerini dışarı atamayacaklar.

 

Yetmez mi? Gördüğünüz gibi eşcinsel evliliği yapanların mutlu olma olasılığı normal insanlara göre bir hayli yüksek. İleride bir gün çocuğunuzun eşcinsel olduğunu öğrenecek olursanız, şimdiden tebrikler.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Yorumlarınız: