Dişçide: Bir korku hikayesi

Yazan: Salı, Haziran 24, 2014 0 , , , , Permalink 1

mirsa_ideal

DOKTOR – Evet…Ağzımızı iyice açıyoruz.

HASTA – Tabii…Ama…Hazır açmışken önce biraz sohbet etsek olmaz mı doktor bey?

DOKTOR – Yani…Kırk beş dakika sonra başka bir hastam gelecek…Bir an önce işe koyulmazsak operasyonu ertelemek zorunda kalabiliriz.

HASTA[stresle güler] – Hi-Hiç problem değil…Rica ederim kendinizi bu kadar strese sokmayın. Yani rahat olun, olmazsa erteleriz.

DOKTOR – İyi misiniz?

HASTA – İyiyim…Hatta…Çok iyiyim…Şimdi düşünüyorum da köküne kadar çürümüş bir dişe üzerinde sağlam bir kafa taşıyan sağlam bir vücudun nazar boncuğu muamelesi yapabilecek kadar iyiyim.[saatine bakar]Zaman da nasıl geçiveriyor şimdiden-[iki saniye duraklar] bir dakika olmuş, isterseniz ben daha sonra-

DOKTOR[hasta sözünü bitiremeden] – Biraz dişçi korkumuz var galiba?

HASTA – Sizi bilmiyorum, ama benim var evet.

DOKTOR – Yapmayın lütfen, siz yetişkin birisiniz!

HASTA – Yetişkinler için farklı aletler mi kullanıyorsunuz yani?

DOKTOR – Hayır ama…

HASTA – Heisenberg’in belirsizlik ilkesini duydunuz mu?

DOKTOR – Anımsayamadım.

HASTA – Bakın, şimdi bir şeyi kesin olarak bilmek için harcayacağınız çaba arttıkça onu kesin olarak bilebilme şansınız da azalır, ve bilemezsiniz…Ben zihnimde hoş imgeler uyandırmayan soğuk, metal bir çubuk ağzımda dolanırken; acaba ne olacak, nereye girecek, ne yapacak diye düşünürüm…Çeşitli olasılıklar hesaplarım ama bir yerden sonra hepsi iki beceriksiz balıkçının birbirine sarılan misinaları misali çözülmesi imkansız bir yumak haline gelir. Kolum kırıldığında hissetiğim acıyı düşünüyorum da, bugüne kadar herhangi bir dişçide duyduğum herhangi bir acı onun yanına iki adım yaklaşamazdı…Ama o acı tahmin edilebilirdi. Kolum gözümün önündeydi…Ağrıyabileceği kadar ağrıyordu, hissediyordum, ama aynı zamanda olduğu yerde duruyor, kimse tarafından rahatsız edilmiyordu. Güvendeydi…Dolayısıyla ben, Marathon Man’i izlemiş biri olarak o kırık kolun acısını –hatta iki katını- şu koltukta savunmasız bir şekilde yatarken maskeli bir yabancının ağzımın içinde yeri geldiğinde gayet etkili bir cinayet aleti olabilecek bir cismi dolaştırmasına tercih ederim.

DOKTOR – Anlıyorum….Dişçilerden korkmanızın altında bu yatıyor yani…Belirsizlik…

HASTA – Bir şey daha var.

DOKTOR – Nedir?

HASTA – Ben küçükken iki tane dişçi gözlerimin önünde ailemi katletmişti.

resim:wildavis.org

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Yorumlarınız: