Can sıkan insanlar birliği

Yazan: Pazartesi, Kasım 3, 2014 0 , , , , Permalink 0

Kendimi tehlikeye atıp, ülkemizde uzun yıllardır faaliyet gösteren ve yıllardır gücüne güç, hayatlarımıza da sıkıntı katan bir örgütten bahsedeceğim.

İyi gözlemcilerin başlıktan da çıkartabileceği gibi örgütün adı Can Sıkan İnsanlar Birliği.

Kendileri yıllardır sizin benim gibi normal insanların normal hayatlarını çekilmez kılmak için durmak bilmeden çalışıyorlar. Her meslek, yaş ve cinsiyetten çok sayıda üyeleri var, tatil yapmıyorlar ve günün her saati her yerde olabilirler. Onları en tehlikeli kılan şey ise, yasa dışı bir şey yapmıyor olmaları. Eylemleri, yasa dışı olan birçok hareketten daha rahatsız edici de olsa, kanunlardaki boşluklar sayesinde her yaptıkları yanlarına kalıyor ve ellerini kollarını sallayarak aramızda dolaşmaya devam ediyorlar. Ama artık bir şeylerin değişmesi lazım. Umarım örgütün en önemli elemanlarını deşifre edeceğim bu yazı, bu yolda ilk adım olur.

İşte örgütün elebaşları:

Ceketini sizin ceketinizin üzerine asan adam.

DSC04041

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evet. Koskoca askılıkta bitli kepekli, yağ lekeli eskimiş ceketlerini asacak başka bir yer bulamayan adamlardan bahsediyorum. Kendilerini sıcak günlerde bile bir ihtimal üzerine asacak bir ceket falan bulurum diye ellerinde taşıdıkları ceketlerinden tanıyabilirsiniz.

 

Bankamatik sırasında önünüzde duran ve mutlaka para

yatırması gereken amca

money

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mutlaka para yatırması gerekiyordur. Mutlaka o paralar kırışıktır. Mutlaka bankamatik paraları kabul etmez ve mutlaka bu insan – makine savaşının hiçbir bilim kurgu yazarının hayal etmediği formu siz bir yere geç kalmak ile meşgulken gerçekleşir.

 

Her haltı sormak zorunda olan aşırı meraklı insan

rsz_curious_man

 

 

 

 

 

 

 

Belki burayı okuyorsunuzdur. Bir insan size bir şeyi söylememişse bunun iki nedeni olabilir. Unutmuştur ya da söylemek istemiyordur. Fazla samimi olmamanıza rağmen, “Doktordaydım” dediğinde “Hayırdır ne oldu?” diye sorduğunuz ya da “İşim vardı” dediği zaman “Ne işin vardı?” diye üzerine gittiğiniz adam büyük ihtimalle hafıza problemi yaşamıyordur ama size “Penisimde lekeler çıkmış da onu gösterdim” ya da “Gayri meşru bir çocuğum var, onunla alakalı bir sorunu çözmeye gideceğim” demek istemiyordur. O yüzden insanları düşüncesizce zorlayıp onları yalan söylemek zorunda bırakmayın.

 

Sıcak bir şeyler içerken aşırı yüksek ses çıkartan insanlar

Ken Hom, Drinking Tea

 

 

 

 

 

 

 

Ortalama sıcaklıktaki bir fincan çayı/kahveyi -ya da her ne içiyorlarsa artık- içerken çıkardıkları elektrik süpürgesivari ses yeterli değilmiş gibi, onu takiben bütün gün tarlada çalıştıktan sonra kendini yumuşak bir yatağa atmış bir adamdan bekleyeceğiniz bir şekilde nefes verirler.

 

“Bozuk yok mu?” diye soran kasiyer/bakkal vs.

BTEWTB

 

 

 

 

Önünde koskoca kasa var. Bozuk sende yoksa bende ne arasın? He sen elindeki bozukları bitirmek istemiyorsan ben de istemiyorum. Belki “Bozuk var mı?” diye sormayan bir bakkaldan sakız alacağım?

 

 

Sol şeritte olmasına rağmen müşteri arayan dolmuş hızında

giden araba

Passing_vehicle_I-15_rural_Utah_July_2011

 

 

 

 

 

 

 

Evet, kendisine ihtiyacımız var. Çünkü trafik bir Fast and the Furious filminden fırlamış gibi araba kullananlarla, yeşil ışık yandıktan sonra bir saniye bile geçmeden kornaya basanlarla ya da sudan sebepler yüzünden ağız dolusu küfür edenlerle yeteri kadar sinir bozucu değil. Birilerinin de sol şeridi tıkaması lazım.

 

Umarım bu kısa yazı sizin için yararlı olur. Dikkatli olun. Her an, her yerdeler.

Resim: Horia Varlan(Ben de siyah-beyaz yapıp kontrastı artırdım)

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Yorumlarınız: